Ací teniu els esbossos que es varen presentar en la nostra Agrupació el 5.12.18 en l’VIII Exposició d’Esbossos de l’Agrupació. I també podeu vore les fotos dels monuments que es varen plantar en les nostres demarcacions del 15 al 19 de març: (Fotos de CENDRA DIGITAL) i els premis que varen obtindre.

Falla Murillo i Palomar

LEMA: “¿Menges o t’alimentes?”
ARTISTE: Vicent Llàcer i Fortuny
SECCIÓ: 18ª

LEMA: “La vida és circ”
ARTISTE: Vicent Llàcer i Fortuny
SECCIÓ: 8ªB

Falla Avinguda de l’Oest “Els Velluters”

LEMA: “El Primer”
ARTISTE: Emilio Tamarit
SECCIÓ:
PREMI: 11er. Premi Secció

LEMA: “Astrològica a l’Avinguda”
ARTISTE: Loren Fandos
SECCIÓ: 2ªA
PREMI: 9é. Premi Secció

Falla Bolseria Tros–Alt

LEMA: “La Bruixa Petra”
ARTISTE: Ruben Arcos i Martí
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “Gravetat 0”
ARTISTE: Art en Foc (Enrique Iborra i Jesús de la Hoz)
SECCIÓ: 3ªA
PREMIS: 1er. Premi Secció i 3er. Premi Ingeni i Gràcia

Falla Quart i Palomar

LEMA: “Flora i Fauna”
ARTISTE: Elena Atienza
SECCIÓ:

LEMA: “Somis vs. Realitat”
ARTISTE: Paco Torres
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 9é. Premi Secció

Falla Peu de la Creu – En Joan de Vilarrasa

LEMA: “Super poders Peu de la Creu”
ARTISTE: David Ojeda
SECCIÓ:
PREMI: 8º. Premi Secció

LEMA: “8 de març per elles”
ARTISTE: José Ramón Devís
SECCIÓ: 2ªA
PREMI: 5t. Premi Secció

Falla Plaça del Pilar

LEMA: “Pomona”
ARTISTE: Óscar Villada
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “¿Quí mou els fils?”
ARTISTE: Paco Torres
SECCIÓ: Especial
PREMI: 2n. Premi Secció

Falla Guillem de Castro, Triador i Sant Pere Pasqual

LEMA: “¿I tu a qué jugues?”
ARTISTE: Celso Sierra i Barberá
SECCIÓ: 22ª
PREMI: 1er. Premi “GARROFA” a la millor crítica infantil en llengua valenciana. Casal Bernart i Baldoví

LEMA: “L’Equilibriste”
ARTISTE: Celso Sierra i Barberá
SECCIÓ: 8ªB
PREMI: 3er. Premi Ingeni i Gràcia

Falla Sant Vicent, Periodiste Azzati i Padilla

LEMA: “Càmera… i acció”
ARTISTE: Jose Luís Platero i Cosí
SECCIÓ:
PREMI: 5t. Premi Secció

LEMA: “¿Quí és el pardal que me l’ha clavat?”
ARTISTE: Ernesto Cimas i Ribera
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 11er. Premi Secció

Falla En Sendra – Plaça Coll “El Tro”

LEMA: “¡Esta falla és la llet!”
ARTISTE: Maria Teresa i Meliá
SECCIÓ: 22ª
PREMI: 2n. Premi Secció i 3er. Premi Ingeni i Gràcia.

LEMA: “Baix la mar”
ARTISTE: Maria Teresa i Meliá
SECCIÓ: 8ªC
PREMI: 4t. Premi Secció

Falla En Plom i Guillem de Castro

LEMA: “Entre Peixos”
ARTISTE: Juan A. Navarro i Guijarro
SECCIÓ: 15ª
PREMI: 2n. Premi Secció

LEMA: “Pirates més que rates”
ARTISTE: Maria Teresa i Meliá
SECCIÓ: 7ªA

Falla Guillem Sorolla i Recaredo

LEMA: “Bones Migues”
ARTISTE: Vidal Garrido
SECCIÓ: 21ª

LEMA: “Abracadabra”
ARTISTE: Vidal Garrido
SECCIÓ: 8ªB
PREMI: 5t. Premi Secció

Falla Ribera – Convent Santa Clara “Telefònica”

LEMA: “La Primera Mascota”
ARTISTE: Xavier Gámez i Chisbert
SECCIÓ:
PREMI: 1er. Premi Secció i 2n. Premi Ingeni i Gràcia.

LEMA: “De l’un a l’atre confí”
ARTISTE: Javier Álvarez-Sala i Salinas
SECCIÓ: 1ªA
PREMI: 8º. Premi Secció